SAP Destek ve Danışmanlık Hizmetleri

SAP lisans bakım hizmetleri, uygulama ve sistem destek hizmetlerinin yanı sıra, teknoloji ve uygulama danışmanlığı ile dış kaynak kullanımı hizmetleriyle her zaman yanınızdayız.

SAP Teknoloji Danışmanlığı

Bir sistemin başarı ile hayata geçebilmesi için, sağlıklı bir planlama süreci sonunda, sağlam temeller atmak gerekir. Bu sistemin yaşayabilmesi için de ona düzenli bakmak, sorunlarını çözmek, yeni oluşacak ihtiyaçlarını gidermek serttir.

Basis’ten Teknoloji Danışmanlığına…

GLOBSA DİJİTAL ’un ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) hizmetleri için teknik danışmanlık hizmetleri SAP R/3 ile başlamış ve NetWeaver ürünlerine geçişle birlikte hızla gelişmiştir. Farklı platformlarda geliştirilen yeni teknolojilerle birlikte “Basis Danışmanlığı” olarak adlandırılan hizmetler “Teknoloji Danışmanlığı” olarak şekillendi. GLOBSA DİJİTAL, birçok platformun temelindeki teknoloji danışmanlığının doğru mimari, doğru yönetim ve doğru vizyon için taşıdığı önemi, verdiği hizmet kalitesiyle göstermektedir.

GLOBSA DİJİTAL: Doğru Danışman

GLOBSA DİJİTAL teknoloji danışmanları SAP Enterprise Resource Planning (ERP) ile birlikte gelen Business Intelligence (BI), SAP Business Object (BO), Customer Relationship Management (CRM), Enterprise Performance Management (EPM), Supplier Relationship Management (SRM), Supply Chain Management (SCM), Portal ve Mobil Teknolojileri, Solution Manager ve S/4HANA gibi tüm ürünlere teknik destek sağlamaktadır. Teknoloji danışmanlığı kapsamındaki projelere baslarken SAP araçları kullanılarak detaylı analizler yapılır. Bu çalışmalar sonucunda donanım gereksinimleri tespit edilir ve doğru mimari altyapının oluşturulması sağlanır. Bu doğru altyapı üzerinde performans yönetimi, yeni versiyonlara uğrada işlemleri, güvenlik ve yetkilendirme süreçleri GLOBSA DİJİTAL’un deneyimli teknik danışmanları tarafından sorunsuz gerçekleştirilir. Son teknolojik gelişmeleri takip eden GLOBSA DİJİTAL’un deneyimli teknoloji danışman kadrosu, implementasyon işlemleri dışında, SAP teknik eğitimleri vermekte ve müşterilerin kendi SAP sistemlerini yönetmesine destek olmaktadır. GLOBSA DİJİTAL, kendi kadrosunda SAP teknik danışmanı bulundurmayan firmalara teknoloji danışmanlığı konusunda outsource hizmeti vermektedir. Firmalar, sistemlerinin yönetimini deneyimli bir ekibe bırakarak daha efektif süreçlere kavuşurlar.

Teknoloji danışmanları SAP dünyasındaki ürünlerin müşteri ihtiyaçları doğrultusunda doğru konumlandırılması, bu ürünlerin kurulması, yönetilmesi, yeni versiyonlara yükseltilmesi ve diğer yazılımlarla entegrasyonunu sağlar. Bu kapsamda ürünlerin kullandığı veri tabanlarının yönetimi, uygulamaların performans, güvenlik ve yönetimi gibi son derece kritik ihtiyaçları çözerler.

Sap Uygulama Danışmanlığı

GLOBSA DİJİTAL kurumsal kaynak planlama, İnsan Kaynakları Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi , Veritabanı, Veri Ambarı, SAP HANA, S/4HANA, Mobil çözümler, İş Zekası, Kurumsal Performans Yönetimi, predictive analitik ve bulut tabanlı SAP çözümleri konularında uygulama danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

Rollout (Yaygınlaştırma) Projeleri, oluşturulmuş bir taslak SAP kurgusunun; yeni bir ülke, şirket veya üretim yerlerine yaygınlaştırılması anlamına gelir. Klasik implementasyondan farklı olarak, daha önce oluşturulmuş taslak tasarımın baz alınmasıdır. Kavramsal tasarım aşamasında mevcut tasarım üzerinden gidilir ve fit-gap analizi yapılır. Bu anlamda, Rollout projelerde mümkün olduğu kadar taslağa bağlı kalmak esastır. Kavramsal tasarım fazında çıkan Gap’ler bir kurul onayından geçer ve ancak ondan sonra sistem üzerinde uygulanır. Özellikle yasal mevzuatın gerektirdiği değişiklik talepleri üzerinde çok fazla tartışılmaz. Farklı bir ülkeye Rollout yapılıyorsa o ülkedeki yasal zorunluluklar hızlı bir şekilde kabul edilir. Yasal mevzuatın dışında kalan pazar dinamiklerinin getirdiği veya ilgili iş süreçlerinin kendi dinamiklerinden kaynaklı değişiklik talepleri de oluşabilir. Bu tarz durumlarda etki ve fayda analizi yapılarak onay süreci çalıştırılır.

Onaylanan bütün değişiklik talepleri bütün ülkeler, şirketler, lokasyonlar ile paylaşılarak buradaki birimlerin ilgili değişiklikten faydalanması sağlanabilir. Bu değişiklikler rollout yapılan organizasyon ile beraber canlı sisteme uygulanabildiği gibi ilgili Rollout projesinden sonra bir Retrofit projesi ile de diğer birimlerin kullanımına sunulabilir.

Yasal mevzuat ve yerelleştirme konuları için ilgili ülkede lokal bir danışmanlık ihtiyacı gerekebilir. GLOBSA DİJİTAL bu anlamda gerek Türkiye’den yurt dışına, gerekse yurt dışından Türkiye’ye çok sayıda Rollout projesinde yer almış, başarılı projelere imza atmıştır.

Dış Kaynak Kullanımı

Dış kaynak kullanımı şirketlere daha güvenli bir ortam sunuyor.
Günümüzün iş dünyasında rekabet avantajı yakalamak için birçok şirket dış kaynak kullanımına yönelerek kendi işlerine odaklanmakta; bu sayede maliyet avantajı elde etmekte ve yönetim zorluklarını aşmaktadır. Sürekli artan veri miktarı ile birlikte de IT yönetimi daha karmaşık hale gelerek birçok şirket kendi bünyesinde sürekliliği olan ve esnek bir IT ortamına sahip olmakta zorlanmaktadır.

GLOBSA DİJİTAL’un SAP alanındaki 20 yıllık deneyimi ve Türkiye’nin en iyi uzman ekiplerinden birine sahip olması ile birlikte şirketlerin iş uygulamalarının yönetimini kendisi yaparak müşterilerine büyük kolaylık ve maliyet avantajı sunmaktadır. 7/24 destek hizmeti ile şirketlerin daha az kaynak harcayarak sürekli çalışan bir altyapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Dış kaynak kullanımı şirketlere daha güvenli bir ortam sunmaktadır. Bu sayede veri ve bilgi güvenliği de sağlanmaktadır.

GLOBSA DİJİTAL dış kaynak kullanım hizmetleri ile SAP uygulamalarınızın kurulumu, izlenmesi ve sürekliliğin sağlanması gibi tüm süreçler sizin için bir yük olmaktan çıkar. GLOBSA DİJİTAL bakım, servis, yedekleme ve sistemlerin geliştirilmesi hizmetlerini de sağlayarak gelecekte ortaya çıkacak yeni ihtiyaçlar için de gerekli tedbirleri almaktadır. GLOBSA DİJİTAL dış kaynak kullanım hizmetleri kapsamında tüm altyapının tedarik edilmesi, veri yedeklemesi için uygun yapının kurulması, SAP konusunda teknik destek sağlama ve gerektiğinde SAP ile iletişime geçme ve 7/24 teknik destek gibi tüm süreçleri uçtan uca yönetmektedir.

Uygulama ve Sistem Destek Hizmetleri

Hizmetimizin amacı, iş ortağımızın SAP çözümleri uygulanmış iş süreçlerinde, GLOBSA DİJİTAL deneyim ve bilgi birikimi çerçevesinde ihtiyaç duyulan SAP danışmanlık destek hizmetinin sağlanmasıdır.

GLOBSA DİJİTAL Sistem Yönetim Desteği Kapsamı

• Sistemde kullanıcıların hissetmediği fakat sistemin loğ. olarak bildirdiği hataların kontrolü ve çözümü
• Kars ilikli yapılan prosedürlerin yürütülmesi
• Basis tarafında çıkan problemlerin giderilmesi, bu problemler için SAP OSS üzerinde araştırma yapılması gerektiğinde müşteri notu açılması ve uygulanması
• Sistemde alınan dump analizlerin incelenmesi, gerekli çözümlerin üretilmesi ve uygulanması
• Günlük alınan backup’larin sağlıklı olup olmadığının kontrolü ve backup stratejisinin düzenlenmesi
• Sistemde hissedilen yavaşlamalar için grafiksel olarak memory ve cpu kullanımlarının incelenmesi, gerekli çözümlerin üretilmesi ve uygulanması
• Disk kapasitelerinin yeterliliğinin gözlenmesi, gerekli çözümlerin üretilmesi ve uygulanması
• SAP ve veri tabanı tarafından release edilmiş sistem ve kernel patch’leri ile gerekli olduğuna karar verildiği zaman hot package’larin uygulanması
• Müşteri talebine bağlı olarak homojen sistem copy işlemlerinin yapılması
• Raporlama sürelerinin kontrolü ve basis tarafında gerekli performans düzenlemelerinin ve Abap tarafındaki düzetmeler için müşteri bilgilendirilmesinin yapılması
• SAP üstünde printer tahnitimi ve spool bakımı
• Sistemin çökmesi durumunda SAP sisteminin SAP standartlarına göre kurulması ve restore / recovery işlemlerinin yapılması
• SAP ve veri tabanı performans ayarlaması
• Destek ve koordinasyon çalışması
• SLA kapsamında 7/24 destek
• Kullanıcı yönetimi
• SAP sistem güvenliğinin sağlanması

Destek Hizmetleri

7/24 destek
Uzman destek ekibi
Sürdürülebilir, kesintisiz ve izlenebilir süreçler
Müşteri ihtiyaçlarına göre kurgulanmış destek organizasyonu ve doküman standartları
Lokalize edilmiş dünya standardı destek süreç yönetim yapısı
SAP uçtan uca destek standartları uygulaması

Uygulama Bakım Destek Uygulamaları

Değişiklik Talep – Problem Takibi
SLA Kapsamında Çalışma Yöntemi
Destek Yöneticisi
Tek İletişim Noktası
Gerektiğinde Müşteri Ziyareti
Danışman Planlaması
Eskalasyon Noktası
SAP İlişkili Konularda Bilgilendirme

SAP Sistemlerinin Haftalık Raporlanması

Günlük yedeklerin kontrolü
Planlı işlerin kontrolü
Background jobs kontrolü
Veritabanında boş alan kontrolü
Disk alanlarının kontrolü
Update hatalarının kontrolü
Performans incelemesi
Dump Analizi
Sistem loglarının kontrolü
Spool kontrolü

SAP Lisans Bakım Hizmetleri

GLOBSA DİJİTAL müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz ediyor ve beklentileri doğru şekilde karşılamak için SAP ürünlerinde aktif lisans ve lisans bakım hizmeti sağlıyor. Tüm SAP yazılım lisansları için bakım hizmetleri sunuyoruz.

İŞ SÜREKLİLİĞİ

Kritik misyon desteği
Standart uygulama ve kalite yönetimi
Uzaktan erişim ve destek
Global destek altyapısı ve ekosisteme entegrasyon

TCO'nun DÜŞÜRÜLMESİ

Uçtan uca çözüm SAP
SAP metodolojisiyle çalışma
SAP Enterprise Support kurulum hizmeti
SAP Enterprise Support raporlaması

Yatırımın Korunması ve SÜREKLİ YENİLİK

İş gelişimine dayalı yenilik
Yeniliklere daha hızlı erişim
İmplementasyon dokümanları

İŞ SÜREÇLERİNİN GELİŞİMİ

Çözüm dokümantasyonu desteği
Test optimizasyonu
İş süreçlerini izleme
Teknik kalite denetimleri

HANA Donanım ve Bulut Hizmetleri

GLOBSA DİJİTAL olarak, SAP kullanan ve kullanmayı hedefleyen müşterilerimize, uçtan uca danışmanlık, lisans, donanım, bakım hizmetleri sunuyoruz.

SAP’ın “DB in Memory” teknolojisine geçmesiyle birlikte, SAP projelerinde HANA sunucuları da projelerin bir parçası oldu. GLOBSA DİJİTAL olarak, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, HANA donanım çözümlerini sunmaya devam ediyoruz.

Donanım üreticisi ve servis sağlayıcı çözüm ortaklarımızla birlikte, fiziksel sunucu çözümleri sağlıyoruz. Global ve yerli iş ortaklarımızla, public ve private cloud çözümleri sunuyoruz.

Proje süresince cloud ve canlı geçiş sonrası on-promise gibi hibrit modellerle birçok projeye maliyet avantajı getiriyoruz. Proje sonrasında ise yetkin kadromuzla sistem yönetimini de sağlayarak, müşterilerimizin güven içinde SAP sistemlerini kullanmalarına olanak tanıyoruz.

GLOBSA DİJİTAL İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN SAP ÇÖZÜMLERİNİ KEŞFEDİN !

S/4HANA’ya GLOBSA DİJİTAL ile geçiş yapın, SAP’nin yeni nesil ERP çözümüyle BT uygulamalarınızı ve iş süreçlerinizi akıllı hale gitirerek “DİJİTAL DÖNÜŞÜM” trendini kaçırmayın !

İLETİŞİM FORMU

    Translate »