INFORMATION


 • YAZILIM ADI : BULUTFON
 • ÜRETİCİ : BULUTFON TELEKOMÜNİKASYON AŞ
 • KATEGORİ : ÜRÜNLER
 • YILI : 2013
 • ÜLKE : Türkiye

BULUTFON

Firmalara bulut sanal santral çözümleri sunuyoruz.

Bulutfon olarak firmalara, 0850li hat, sabit numara, sanal santral, bulut santral, faks, toplu sms, sesli mesaj, rapor, entegrasyon, geliştiriciler için API araçlar sağlıyoruz.

Telefon hattı

0850li veya il alan kodlu telefon hatlarınızı Bulutfon’dan alabilir veya Bulutfon’a taşıyabilirsiniz. Bulutfon’da kullanılan tüm hatlarımız VoIP teknolojisi kullanmaktadır.

Telefon hattı hizmetlerimiz

0850’li Numara Tahsisi

Bulutfon’dan konumdan bağımsız 0850li numara tahsis ederek şirketinizin kurumsal kimliğini güçlendirebilirsiniz. Üstelik herhangi bir taahhüt ücreti ödemezsiniz.

İl Alan Kodu İle Numaralar (212, 216, vs)

Bulutfon’dan aşağıda belirtilen illerin alan kodu ile numara tahsis edebilirsiniz. Herhangi bir taahhüt ücreti ödemezsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Bursa, Muğla, Antalya, Diyarbakır, Kocaeli, Gaziantep, Adana, Eskişehir, Kayseri Aydın, Konya, Manisa, Samsun, Mersin, Sinop.

Numara Taşıma

Bulutfon’a başka bir operatördeki sabit hat numaranızı taşıyabilirsiniz. Numaranızı Bulutfon’a taşıyarak sabit ücret masrafını %90 a kadar düşürebilirsiniz.

VoIP nedir?

VoIP, ingilizce olarak “Voice Over Internet Protocol” ifadesinin kısaltmasıdır. İnternet altyapısı üzerinden sesli görüşme sağlayan bir sistemdir.

VoIP Hatların Avantajları Nelerdir?

 • Görüşme maliyetlerini düşürür. Fiziksel hat, kablolama ve bakım gibi masrafları yoktur.
 • Sanal Santral sistemleri ile ayrıca bir fiziksel cihaz maliyeti çıkarmadan kullanılabilir.
 • Analog telefon hatlarında olduğu gibi bir kanal sınırlaması yoktur. Aynı numara üzerinden aynı anda birden fazla gelen ve giden arama yapılabilir.
 • Konumdan bağımsız olarak kullanılabilirler.
 • Akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlardan ekstra maliyet çıkarmadan kullanılabilirler.

Sanal Santral

Sanal santral sistemimiz internet üzerinden çalışır. Bu yüzden kurulum gerektirmez ve basit panelimiz üzerinden işletmenizin ihtiyacı olan bütün raporları alabilirsiniz.

Sanal santral özellikleri

Karşılama anonsları

Karşılama anonsları ile sizi arayanlara, şirket kimliğinizi anlatan bir anons dinleterek, ilgili kişi veya departmanlara, bir tuşlama ile bağlanmasını sağlayabilir, farklı numaralar veya durumlar için farklı senaryolar hazırlayarak, gelen çağrı trafiğini kolayca yönetebilir ve ilgili departmanlara iletilmesi ile iş yükünüzü azaltabilirsiniz.

Bekleme müzikleri

Sizi arayan müşterileriniz hatta beklerken, sanal santralinizde hazır yüklü olan müziklerden birini dinletebilir ya da kendi seçtiğiniz bir müziği veya hazırlamış olduğunuz bir reklam anonsunu dinletebilirsiniz.

Dış hatlar

Bulutfon’ da kullandığınız santral paketine göre, birden fazla sayıda numarayı aynı sanal santralde kullanabilir, her bir numara için farklı senaryo oluşturabilirsiniz.

Mesai saatleri

Haftanın her günü için ayrı ayrı mesai saatleri ve öğle aralarını belirleyerek, sizi arayanlara mesai saatleriniz dışında farklı bir anons dinletebilirsiniz.

Dahililer

Her kullanıcı için bir iç hat ( Dahili ) numarası tanımlayabilir, gelen ve giden çağrıları dahili bazında yönetebilirsiniz. Çevrimiçi dahililer arasında, konumdan bağımsız olarak ücretsiz konuşabilirsiniz.

Çağrı grupları

Bir den fazla dahiliyi departman bazında çağrı grubu olarak tanımlayabilir, dahililerin aynı anda veya planlanan zamanlarda çalmasını sağlayabilirsiniz.

Ses kayıt sistemi

Sanal santralinize gelen ve giden çağrıları kayıt altına alabilirsiniz. Daha sonra bu çağrıları kullanıcı panelimizden dinleyebilir veya bilgisayarınız indirebilirsiniz. Üstelik ses kayıtları için herhangi bir saklama süresi veya depolama sınırı bulunmamaktadır.

Arama yönlendirme

Gelen çağrıları, ister ulaşılamadığında, isterseniz sürekli olarak harici bir numaraya veya santralinizdeki bir başka dahiliye yönlendirebilirsiniz.

Sanal Santral komutları

Dahiliniz üzerinden yaptığınız görüşmelerde belli tuşlamalar ile sanal santralinizde bulunan başka dahiliye çağrı aktarma, gelen bir çağrıyı kendinize çekme, geri arama , tekrar arama, sesli mesaj dinleme gibi komutlar gönderebilirsiniz.

Telesekreter

Dahilinize ulaşılamadığında sizi arayanların telesekreterinize sesli mesaj bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Konferans

Gelen ve giden aramalarda, üçüncü bir iç hat numarasını (dahili) konuşmaya dahil edebilirsiniz.

Görüşme raporları

Numaralarınıza gelen ve giden tüm çağrıları, sizi arayıp cevaplanmayan çağrıları kullanıcı panelimizden raporlayabilirsiniz.

Dahili raporları

Dahililerin gün, hafta ve ay bazında yaptığı tüm çağrı sayısını ve konuşma süresini raporlayabilirsiniz.

Cevaplanmayan çağrı bildirimi

Dahililer tarafından cevaplanmayan tüm çağrılar, kayıtlı e-posta adresinize e-posta olarak bildirilir.

Dinlenen anons bildirimi

Santralinizde belli bir anonsu dinleyen numaranın e-posta adresinize bildirilmesini sağlayabilirsiniz.

Toplu SMS ve SMS Paketleri

Müşterilerinize kendi firma isminizle tebrik, kutlama, bilgilendirme için SMS gönderin. Toplu veya kişiye özel SMS gönderebilir, bunların raporlarını panelimizden rahatlıkla alabilirsiniz.

Toplu SMS ile ilgili sık sorulan sorular

SMS başlığı nedir ve nasıl alınır?

Toplu SMS’ler sadece telefon numaranız ile değil firmanızın ismi ile de gönderilebilir. Örneğin sadece 02165990599 ile değil aynı zamanda BULUTFON gibi isimleden gönderilebilir.

Bulutfon Online İşlem Merkezinden size ait olduğunu belgelendirebileceğiniz özel bir isim ile SMS başlığı alarak SMS gönderebilirsiniz.

SMS maliyetleri nedir?

Fiyatlar Sayfamızdaki SMS sayfamızdan SMS kredi ücretlerini görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl SMS gönderilir?

Konu hakkında bilgi bankamızda bulunan makaleyi incelemenizi öneririz.

Dijital Faks

Dijital faks hizmetimizle faks cihazına ihtiyaç duymadan web panelimiz veya e-postanız üzerinden faks gönderip alabilirsiniz. Dijital faks servisimizle kağıt, toner maliyetlerinizi azaltın.

Dijital Faks Özellikler

Temel faks

Bulutfon faks servisi, bizden alacağınız yeni bir numara veya bize taşıyacağınız mevcut bir numarayla kullanılabilir. Faks servisimiz T38 standartını desteklemektedir.

E-posta ile dijital faks

E-postanızdan PDF, JPEG veya TIFF formatında dosyalarınızı belirlediğiniz numaralara faks gönderebilirsiniz. Firmanızdan birden fazla çalışanınızın e-postasını faks göndermek için tanımlayabilirsiniz.

Panel üzerinden dijital faks

Bulutfon Online İşlem Merkezinden PDF, JPEG veya TIFF formatında dosyalarınızı yükleyerek faks gönderebilirsiniz. Faks Gönderimi için yapılan görüşmeler konuşma tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Digital faks ekran görüntüleri

Digital Faks ile ilgili sık sorulan sorular

Faks nedir?

Basılı belge veya resimlerin taratılarak veri biçiminde telefon hattı üzerinden elektirik sinyalleri ile gönderilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Digital faks nedir?

Herhangi bir Cihaza ihtiyaç duymadan, Bulut teknolojisi üzerinden, belli bir formattaki verinin Analog sinyallere çevrilerek uyumlu cihazlara gönderilmesidir.

Digital faks nedir?

Herhangi bir Cihaza ihtiyaç duymadan, Bulut teknolojisi üzerinden, belli bir formattaki verinin Analog sinyallere çevrilerek uyumlu cihazlara gönderilmesidir.

Faks ücreti ne kadardır?

Faks Servisi yıllık 29 TL olarak ücretlendirilmektedir. Faks gönderimlerinde yapılan aramalar konuşma tarifesi üzerinden gönderilen dosyanın büyüklüğüne göre saniye cinsinden ücretlendirilmektedir.

E-posta ile faks gönderme hizmeti nasıl ücretlendirilir?

Bulutfon sunucularında belirli bir e-posta adresine jpeg, pdf, tiff formatında dosya ekleyip, e-posta göndererek faks gönderilmesidir. Konu hakkında Bilgi bankası makalemizi inceleyebilirsiniz

Entegrasyonlar

Bulutfon entegrasyonu ile mevcut kullandığınız yazılımlarla Bulutfon’u entegre edebilirsiniz.

Geliştirici Araçları

Geliştirici araçlarıyla telefon, santral, sms vb iletişim araçlarını çok kolay bir şekilde kendi yazılımlarınıza entegre edebilirsiniz. Bulutfon sizlere entegrasyon işlemleri için APIWebkancalarıBulutfonXM teknolojileri sunmaktadır.

Rakamlarla Bulutfon

Türkiye’yi VoIP, sanal santral teknolojilerle tanıştırıyoruz.

3000

Müşteri

6000

Kullanıcı

41

BAYİ

9

ENTEGRASYON

3.000+ adet firma Bulutfon’u tercih etti. Bunlar arasında sizleri de görmek isteriz.

İptal ve iade koşulları nelerdir?

Satın almadan sonra ilk ay içinde sanal santralinizi, herhangi bir koşul olmaksızın, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Numaranızı, istediğiniz zaman, koşulsuz olarak başka bir operatöre taşıyabilirsiniz. Kullanmadığınız ileri dönemki ödemelerinizi, kullanılan süre düşülerek, ödeme makbuzu veya iade faturası ile iade alabilirsiniz.

Sanal santrali nasıl kullanırım?

Bulutfon Sanal Santral servisi, herhangi bir fiziksel cihaza ihtiyaç duymadan Bulut teknolojisi ile çalışan bir servistir. Bulutfon santralinizi akıllı telefonlar için Bulutfon uygulaması ile, IP telefonlar ve bilgisayarınız ile konumdan bağımsız olarak kolayca kullanabilirsiniz.

Paketim haricinde ekstra dış hat veya iç hat (dahili) alabilir miyim?

Bulutfon’da ihtiyacınıza göre istediğiniz zaman bir üst pakete geçirebilir, dilediğinizde de bir alt pakete indirebilirsiniz. Santralinizde paket içeriği kadar numara ve iç hat kullanabilirsiniz. En üst paketimizdeki dahili ve numara sayısı yeterli gelmez ise aylık 2,36 TLye dahili veya numara ekleyebilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

  BULUTFONU KEŞFEDİN !

  Firmalara bulut sanal santral çözümleri sunuyoruz

  Dakikalar içinde santral, faks, çağrı merkezi vb iletişim sisteminizi kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Translate »